reede, 27. mai 2005

Yaga tekstiil

Yaga on Venemaal paiknev tekstiilifirma, mis tegeleb patenteeritud Yaga-tehnoloogia abil kangaste loomisega. Kangaloomisprotsess sarnanevat metallurgiale: erinevad kangad, lõngad, niidid sulatatakse omavahel kokku. Et siis moodne versioon vanast heast lipp lipi peal-lapp lapi peal- ilma nõela pistmata. Sellise meetodiga on võimalik luua uskumatult huvitavaid effekte. Kuhjates erinevaid kangaid üksteise otsa on võimalik luua antiikset muljet, fresko-effekti, 3D- effekti. Samuti saab töödelda näiteks teksa- ja linast riiet, siidi, brokaadi jm sedasi, et algmaterjal muutub tundmatuseni. Kokku klapitakse uut ja vana, raskeid ja kergeid kangaid, telgedel ja varrastel kootut.
Yaga kangastest saab valmistada nii rõivaid kui ka aksessuaare, seda võib kasutada interjööris. Samas ei olegi tarvis neist miskit teha, kangas omaette on juba puhas kunst.
Need moonidega sallid võivad olla inspiratsiooniks viltimisel. Niisamuti kogu "Marquise de Pompadour" kollektsioon. Siin veel mõned vapustavad mantlid ning villased kampsunid.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...