reede, 29. veebruar 2008

...

Esimesed "Eilsed uudised" ehk siis ajalehemassist valmistet pärlid. Otse loomulikult minetasin ma ajalehti ribastades igasuguse reaalsustaju ja rebisin ja tükeldasin neid ka siis veel edasi kui kõik lapsed olid juba ammu selle tegevuse vastu huvi kaotanud. Pott, kuhu ma ajalehetükid pistsin, oli suuur. Ajalehed tükeldet, kuum vesi peale ja jätsin poti (puu)pliidiservale seisma. Järgmise päevani. Vahepeal käisin kaemas ja segamas, et ajalehetükid paremini pudeneksid. Saadud plöga tekitanuks nõrganärvilistel kindlalt kerge okserefleksi. Aga mulle meeldis.
Kõike korraga ära ei realiseerinud. Osa ollust on ikka veel potis. Suurem jagu sai veest nõrutet, pva-ga segatud, kuulideks vormitud ja kuivab nüüd ahju peal. Mõned üksikud on akrüülide-pastellidega värvitud, puidulakiga lakitud ja peaaegu et ehteiks vormistet. Tore oli, aga nüüd on uudishimu rahuldet ja rohkem ma ajalehti ribastada ei kavatse.

As promised I did try to make newspaper-beads after seeing this tutorial on lovely A storybook life blog
That was one rather messy process, but I love messy :)
And as usual I totally lost myself in a process and made a huge pot of this newspaper-pulp. Still have a bit left although most of beads are rolled and are drying. First few have been covered with acrylics and oil pastels, coated with varnish and assembled into (almost ready) neckpieces. These you can see on upper 3 pictures.
On the last pic is another example of my bracelet. This one's not for sale, but I do have other colorways in my shop and will list new ones in coming days.


bracelet

7 kommentaari:

 1. Oi mulle meeldivad need paberpärlid, neil on nii mõnus faktuur. Pildi pealt vaadates on kohe sõrmega tunda!
  Ja see viimane koorekohvine käevõru, mmm!

  VastaKustuta
 2. Äärmiselt tore taaskasutus:)

  VastaKustuta
 3. Oh, these beads look great! I need to check the tutorial! Thanks for sharing and I'm sure these necklaces will do really well - I like the combination with the felt too! :)

  VastaKustuta
 4. tore taaskasutus, neh :)

  thanks, Art!

  VastaKustuta
 5. Your such a talented artist! Really love your work!!

  VastaKustuta
 6. Ha! I know, how messy it could be :D Have I told you, that I love your bracelets? I love them!!

  VastaKustuta
 7. thank you so much Eva and Glas :)

  VastaKustuta

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...