kolmapäev, 30. september 2009

Raamist välja!

Kustotsast siis pihta hakata?
No alustaks lõpust - Craftwerk.ee kuulutab välja suure kotimeisterdamise sarja "Raamist väljas".
Info ja juhised leiab siit.

Kui nüüd lõpust algusesse nihkuda, siis aastal 2006 toimus 12-kotti. Mäletab keegi veel? :P
Mina mäletan väga hästi. Nii Kajaka, Aeda, Vardamoori, Lapiliisu, Monamonza kui paljude teiste töid. Mu enesegi paar "tipptegu" sündisid tänu sellele sarjale :)
Takkaotsa tutvusime Leina Neimaga just tol perioodil ja just tänu 12-kotile. Internetitutvus, kus "tutvustaja" rollis oli me looming. Ning nüüd, kolm aastat hiljem, läheme koos uuele ringile. Et ärgitada "raamist väjuma" - teha midagi niisugust, mille tarvis tavatingimustes leiaks alati vabandusi stiilis oh, see pole minulik või mul pole selleks aega või ma ei oska või see on liiga keeruline või mis ma sellega pärast teen või .... jne jne jne.
Võibki teha "hulle", vähepraktilisi ja lennukaid asju lihtsalt selleks, et tegemise käigus end proovile panna, ennast ületada, midagi õppida, areneda....
Teostada oma ammu-ununened või äsjasündinud geniaalseid ideid.

Teine pool, mida samuti rõhutada tahame, on teose lõpuleviimine. Täiuseni lihvimine. Et asi on valmis alles siis kui ta valmis on. Et poleks nö "ülejalategemist" ja ebameeldivatest protseduuridest kõrvalehiilimist :)
Ütlen seda omast kogemusest lähtudes - kotile voodri panemine, käsitsi õmblemine-tikkimine jms olid mu jaoks kohutavad ning vastikusvärinaid tekitavad tegevused. Kuni ma osalesin TAST-i seerias ja nõelumisest sai sõber.
Kindlasti on muudegi nõrkustega samamoodi. Algatuseks piisab eelarvamuste (ei oska-ei taha-on aeganõudev ja paha ja...) eiramisest ning seejärel tuleb tegeleda natuke "ainult pingsa treeninguga saavutame kõrge meisterlikkuse"-teemaga.
Selle vahega, et "pingsa treeningu" asemel võtta kõike mõnuga ja nautida protsessi :)
See on suurepärane võimlus mängida erinevate materjalidega, proovida uusi tehnikaid, katsetada, rõõmustada, tekitada enesele heureka!-momente jne jne.
Omal poolt aitame kaasa sellega, et postitame craftwergi päevikusse inspireerivaid pilte-viiteid ja taome trummi :)

13 kommentaari:

 1. Mõte hea.... panen kõrva taha ;)

  VastaKustuta
 2. jaa, Elsa, algatuseks sobib "kõrvatahapanek" hästi!
  sealt imbub teave ajju, arenevad head ja veel paremad ideed. a sealt edasi juba tuleb panna asi varrastele või õmblusmasina alla või... :))

  VastaKustuta
 3. Azza, no nagu rusikas silmaauku. Mõte juba lendab ja ideed tahavad teostamist. Hea, et 2 kuud on teema jaoks aega ja kõigist osa võtma ei pea. Tänud igal juhul ürituse organiseerimise eest!

  VastaKustuta
 4. I like your works very much!!!

  VastaKustuta
 5. silm läks särama ja näpud hakkasid sügelema. Kui häid ideid tekib, plaanin kindlasti osa võtta-;)... igal juhul tore ettevõtmine!

  VastaKustuta
 6. Tore ettevõtmine! Ma siin mõtisklen, kas osaleda. Paraku teen mina vist ainult raamis-sees-kotte... Aga ma püüan, ehk tuleb kunagi ka mõni raamist/karbist-väljas-idee. :-)

  VastaKustuta
 7. Ezterda - thank you :)

  Epp - ah, ega seda pealkirja nüüd nii sõna-sõnalt ka võtma pea :P
  mis ühe jaoks raamis sees, on teise jaoks raamist väljas. tähtis on neid iseenda harjumuspäraseid "raame" ületada, vbla katestada-proovida miskit uut, mille jaoks muidu pole mahti olnud jms.
  palun osale ikka :)

  VastaKustuta
 8. ayam bangkok aduan Live terbesar di indonesia hanya di AGEN BOLAVITA
  Info selengkapnya hubungi :
  BBM: BOLAVITA
  WeChat: BOLAVITA
  WA: +6281377055002
  Line : cs_bolavita
  Live Chat : www.bolavita,cc

  VastaKustuta
 9. Download APlikasi ayam bangkok blitar Di Playstore ataupun App Store kesayangan anda BOLAVITA Sabung Ayam

  VastaKustuta
 10. ayam sabung peru Live Di www.bolavita.site ! Dapat dimainkan menggunakan Android & iOs Kesayangan Anda ! Bonus Deposit pertama sebesar 10% ! Bonus Cashback 5% - 10% ! Daftar sekarang juga

  VastaKustuta

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...