pühapäev, 17. september 2006

6x4 lives ja inspiratsioonist üldiselt

Talvel märkisin ära Sharon B algatatud "6x4 lives" postkaart-päeviku ürituse. Täna sattusin juhtumisi nende Flickri kogunemispunkti ning sealt leiab vägagi inspireerivaid üllitisi.
Paari sõnaga inspiratsioonist ning kuidas miski nähtu mõjutab mu oma töid-tegemisi. Olen täielikuks netikäsitööliseks muutunud - siit ammutan ideid, siin näitan ka omi saavutusi ja loodetavasti mõjutavad needki kuidagi kellegi teise loomingut. Vahel näen netis kellegi töid ja paugupealt läheb silm särama, higi tuleb otsaette ja külmavärinad sibavad mööda selgroogu üles-alla (OK, väike liialdus, väga väike ;)) ning peas läheb jubedaks sigimiseks-sagimiseks. Midagi sellest siblimisest muutub ka konkreetseks pildiks, palju aga jääb lihtsalt mingiks tundeks, heaks tundeks, ning jätab oma pitseri igaveseks. Reeglina ei sünnigi sellest hetkest kohe midagi. Tihtipeale on nähtu ka hoopis sellises tehnikas, mida ma ei valda, aga see tunne, mis tekib, on võimas ja paneb liigutama. Mõned inimesed ja tööd, mis on aasta-pooleteise jooksul mind niiviisi mõjutanud:
Prudence Mapstone'i ja Sylvia Coshi-James Waltersi vabaheegeldus
Sharon B "I dropped the button box" (crazy quilting)
Susan Sorrell
Need on sellised "õpetajad" olnud. Meenusid mulle kui hakkasin mälus enim mõjutanud isikuid otsima. Aga ülaltoodud "tundest" kribades mõlkusid meeles eelkõige:
Laura-ADATA flickri seeria
Emmy Schoonbeeki looming
Sandra Robledo ehted
Tegelikult on noid "juhte ja õpetajaid" veel ja veel. Ülalmainitud lihtsalt meenusid esimesena. Teinekord tutvustan teisi.

While I was taking my walk through Flickr I stopped by at 6x4 lives pool. And there are quite few works in there that really inspire me. It made me think about inspiration in general and I tried to remember what artists and sites in internet have influenced or just opened my eyes most in past year or two:
freeform crochet by Prudence Mapstone and Sylvia Cosh-James Walters
Sharon B "I dropped the button box" (crazy quilting)
Susan Sorrell
Of course there are many more artists out there who have influenced me but these sites came to my mind first.
And then there are some people on flickr whose work is continuos inspiration for me, eg: Laura-ADATA and
Emmy Schoonbeek
.
There are moments when I don't know exactly in which direction to go with my current project and suddenly after seeing something done by other people everything falls in place and I can continue my work. Last such episode was when I saw Sandra Robledo's jewelry (thanks to Anabel and whip up).

1 kommentaar:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...