teisipäev, 3. märts 2009

...

Kommentaarid on nii innustavad :)
Võtame need siis taas ette:

* "aga see postitus meenutab mulle mu teist muret, mis mind etsy poodi katsetades tabas. ma ei suuda kuigi palju saranseid asju meisterdada, tahaks muudkui uusi ideid katsetada ja proovida. ja nii ei kujune tõesti välja seda oma imagot ja stiili ja brändi ja kõike seda. tulemuseks on kaootiline kogum asju."
* "Kuigi mul on ka see häda, et uued asjad kipuvad huvitavamad olema, aga kogu aeg miskit katsetades pole tehnika nii hea, et kõlbaks müüa"


Selle poepidamisega on ju nii, et seda võib pidada nö ratsionaalselt, võttes eesmärgiks võimalikult suure läbimüügi võimalikult väikese (aja)kuluga.

A võib ju ka alustada "lihtsalt niisama" ja vaadata-katsetada-pidevalt areneda nö kulgeda loomulikku rada pidi ning eks siis paista, kuhu asjad välja viivad. See on see viis, kuidas ma seni olen oma poodi pidanud. Nüüd, alles aasta ja veerand hiljem, olen valmis "ratsionaliseerimisega" tegelema. Varem olin küll paljudest nõuannetest-nippidest teadlik, kuid järelikult polnud aeg veel õige nende rakendamiseks. Sest see äratundmine peab tulema sügavalt "seest", lihtsalt loetu ja teiste kogemus pole paraku piisav :)
Tahtsin samuti "hullata ja mängida" st katsetada kõiksugu erinevaid tehnikaid ja seda kõike ka poodi üles panna. Nüüd keskendun vaid heegeldamisele. Ja soovin sealgi ringi koomale tõmmata, luua pigem erinevaid kollektsioone kui lihtsalt üksikesemeid.

Samas, kui valik on kirju (erinevad materjalid, tehnikad), siis annab ikkagi fotodega mängida. Nt stiililt sarnaseid asju pildistada ühesuguse taustaga, sama nurga alt. Teisi siis teise taustaga, et vaatajal silm haaraks erisust, samas asi poleks liig kirju...
Noh, püüdsin leida mõne näite:
Karlita teeb nii tema firmamärgiks kujunenud vildisalle, kuid poetab sekka ka tekstiilist jm ehteid.
Littleput - üks vanadest kaladest, kes müüb mitmeid erinevaid tooteid
erinevad ehted polümeersavist, kuid ühtne fotografeerimisstiil - Jibby and Juna

Veel paar poodi, mille fotod mulle väga meeldivad:
larimeloom
marie fly fly

Nonii. Neil, kel poodi veel pole, on nüüd paras aeg nimele mõtlema hakata :)
Ise arvasin omal aal, et olles juba mõnda aega netis (nt flickris ja vabaheegeldajate seltskonnas) MarianneS nime all olnd, et panen siis selle. Oli võetud, keegi ostja, mitte müüja. Vaimuvaesuses vaeveldes, panin "by" ette ja tegin ära. Natuke nigel nimi, sest see "by" kipub mitmes kohas topelt tulema: made by byMarianneS.
Mis tehtud, see tehtud, a te olge targemad :)
Ma, muide, reserveerisin endale ühe mõttevälgatuse ajel ühe teise nime ka ära, mõne kuu eest, ja sellega olen küll väga rahul: salme.etsy.com
Lühike, meeldejääv, rahvuslik ja samas rahvusvaheline :)
Eriti kui saaks Salma Hayeki moodi modelli, tekiks inimestel kohe seos, hehee.

Ja siin üks samm-sammult juhend etsy-poe loomiseks. Kõigile bürokraatiapelglikele :)

Järgmise korrani!

Hi there!
If you've found you shop listed above, it's because i truly love your work :)
I'm running series of blogposts (only in estonian) about keeping an etsy-shop and am pointing my readers towards some of my fave stores.


6 kommentaari:

 1. Tere, olen seda teemat siin jälginud, sest ka minul on olnud mõttes vbl kunagi etsys oma poeke avada... põhjused, miks ma seda teinud ei ole, on üsna proosalised - pole ikka kindel, kas on piisavalt aega, ideid ja energiat, et selle kõigega tegeleda. Eemalt vaadates tundub, et selle poekese pidamisega on väga palju sebimist - kõik see turustamine ja suhtlemine ja pakkida postitamine. Ja mina kardan hoopis seda, et ühel hetkel kuskil keegi ostja teatab, et tema pole kaubaga rahul - tahab ümber vahetada või tagasi saata või nõuab hoopiski "garantiiremonti"... kas midagi sellist ei ole ette tulnud?

  VastaKustuta
 2. tead, Sircu, kõik need asjad tunduvadki algul veidi hirmutavad. aga tegemise käigus tekib rutiin (nii toote üleslaadimisel, kui klientidega suhtlemisel, pakkimisel, postitamisel).
  eesti post on väga hea, ptüi-ptüi-ptüi, mul pole ühtegi pakki kaduma läinud.
  ka rahulolematuid kliente pole ette tulnud. kui midagi siukest juhtuks, siis ma pakuks võimaluse raha tagasi maksta. sest sihukesi nö kiuslikke inimesi võib ette tulla, a neid on ikka väga vähe, ja sellised juhtumid tuleb lihtsalt nö "kuludesse" kanda ja pea püsti "edasi teenida" :))

  VastaKustuta
 3. Jah, fotodega annab ühtset stiili luua küll. Kas sa mitte ise mingi aeg tagasi seda sama ei katsetanud? oli selline tassi-taldriku teema, eks?

  tegelikult on tõsi ka see, et sageli on inimestel ikkagi mingi oma käekiri ja stiil, sõltumata sellest, kas nad parasjagu maalivad, joonistavad, heegeldavad või voolivad savi. ise ei pruugi seda alati tajudagi.

  Hullem on tõesti see, et pideva katsetamise tulemusel ei teki vilmumust üheski tehnikas-stiilis ja hirm on, et asjad lähevad katki. kuidas sa ikka sellist müüd niimoodi? samas - ka poest ostetud ja hiinas tehases kokku pandud asjad lähevad katki :)

  tõstatan veel ühe teema - maksud :) ma ei ole julgenud avalikult mingi aktiivse müügitegevusega tegeleda, sest kogu see maksuteema on selline hirmutav ja keeruline :)

  VastaKustuta
 4. Taas kord - tänud! Kõik need mõttealged olid peas ennegi olemas, aga siinsed blogipostitused ja kommentaarid innustavad mõtteid edasi arendama. Ühel päeval ehk isegi tegudeks. :-)

  Eks Interneti-müügi puhul ole alati see risk, et asjad näevad pildil hoopis teistsugiusemad, ahvatlevamad, välja ja kätte saades polegi nagu päris see. Lisaks veel saadetiste kadumise ja riknemise oht... Meie seni ainsa müüdud objektiga oligi nii, et pakk oli teel nii kaua, et olime juba peaaegu uut postrit printimas/postitamas. Seda närvikulu ei taha meenutada... Õnneks ikkagi jõudis kohale ja klient jäi rahule.

  Hmm... teise nime broneerimine on huvitav mõte. Nagu Su eelmise postituse kommentaaris mainisin, on meil siin probleeme ühtse joone leidmisega. Seni oleme poe sees moodustanud kaks haru, aga see ei ole nagu ikka päris see õige lähenemine...

  VastaKustuta
 5. Anonüümne04.03.09 20:42

  Vahva, et rahvas arutleb. Nii jääd ise ka mõtlema ja kaaluma mõnda teemat.

  Aga kas otse võib nõu küsida? Vast ikka. Mann, mis sa arvad, kas minul oma praeguse fotografeerimise oskusega ja aparaadiga on üldse mõtet üritada? Või kõigepealt marss-marss ennast harima?

  Tegelikult see poepidamise õhin ja muu sinnajuurde kuuluv on tuttav tunne. Vist enam kui aasta pean oma eestimaist netipoekest ja olgem ausad- kuidas lükkad, nõnda läeb. Siiamaani, kui vähegi viitsimist, mitte just kehvasti. Kuigi jah, pildistamine on mu suuuuur komistuskivi. Mõned asjad on jäänud lihtsalt sellepärast üles panemata, et ei saa nii head pilti, kui asi ise on.

  Tervitustega,
  Rees

  VastaKustuta
 6. Marre - on jah nii, et ise ei pruugigi oma sarnasest käekirjast aru saada. ja sellest asjade "katkiminemise" hirmust saab ajapikku kindlasti üle.
  maksuekspert ma pole, võimalusi erinevaid, kes fie, kel oü jne :)

  Epp - tõesti nii, et mõned asjad võivad pildil paremad välja näha kui "päris elus". nt tihtilugu on suures plaanis pildistet ehted mu silmis oluliselt isuäratavamad kui sama asi õigetes proportsioonides kellegi/millegi kaelas.
  a kuna etsys saab kasutada 5 pilti, siis tulebki esimeseks panna "isutekitaja", ja seejärel näidata asja täismõõdus pluss olulisi detaile eraldi (kinnitid, tagused jne).
  ja mõõdud, materjalid kindlasti kirjeldusse lisada.
  see peaks müüja tagalat piisavalt kindlustama. :)
  jään poe taasavamist ootama :)

  Rees - ei ole sul midagi vaja "nurga taga" end harida. :) netipoodi pidades õpibki kõige rohkem, saad aimu, millised pildid lähevad nö "paremini peale" jms.
  soovitan soojalt mõnel vabal hetkel vaadata etsy "treasureid" - http://www.etsy.com/treasury.php - teiste müüjate poolt koostatud "kollektsioone". nende seast valitaksegi sobivaimad esilehele (admini suva järgi :))
  ja esilehele sattumine on parim promo. ja müügivõimalus.
  siia kleebib keegi usin kõik etsy esilehed - http://www.flickr.com/photos/28488923@N05/ - hea tutvuda ja uurida erinevate toodete erinevaid pildistamisvõimalusi :)

  pealegi tuleb nüüd kohe kevad ja siis on pildistada ka juba palju mõnusam.

  VastaKustuta

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...