teisipäev, 17. jaanuar 2006

Cernitist pärlid

Näitan paari pilti vahetult peale jõulu meisterdet cerniti-silindrist ning nendest valmistet pärlitest. Jämedast lillemustrilisest lõikasin jupi maha ning rullisin peenemaks, sain kaks erisuurusega lille-pulka.
Kirju-mirju tegemisel voolisin mitu eri värvi vorsti, mässides igaühe neist õhukesse teist värvi savikihti, surusin kõik neli omavahel kergelt kokku moodustades pika jämedama vorsti, lõikasin võrsti juppideks ning need jupid jälle omakorda kokku. Lilla kiht ümber ning rullisin pikaks pulgaks. Tegutsesin sarnaselt sellele õpetusele, kuigi omamoodu.
Esimesel katsetusel aga ei suutnud värve valida ning tegin pärleid valgest, helehallist ja mustast. Rullisin kõik kolm värvi õhukeseks, asetasin üksteise peale, keerasin rulli ning sain spiraalse kujutise. Edasine mäng käis selle spiraali-silindri peenemaks ja laiemaks rullimisega ning kolme peenikese pulga omavahel ühendamisega jne. Kandilised pärlid tegin jääkidest.
Musta-punakirjud piklikud pärlid on valmistet lille-silindri otstest. Otstes pole muster kunagi selge ning tavaliselt need lõigatakse maha ning ei kasutata kaunistamiseks. Aga mina eirasin õpetussõnu ning tarvitasin need siiski ära.
Pärlid ikka veel augustamata ning küpsetamata.
3 kommentaari:

  1. Tahaks teada, millega sa lõikad rulle? Minu kõige peenem ja teravam nugagi vajutab rulli lömmi ja heast kavatsusest jääb järele plönn.

    VastaKustuta
  2. mingi õhukese töömehenoaga. Selline, millelt saab lülisid otsast ära murda kui nüriks lähevad. ei mina tea selle täpsamat nime...

    VastaKustuta
  3. Ahaa, tapeedinuga on minugimajapidamises olemas.

    VastaKustuta

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...