reede, 13. jaanuar 2006

Tarvilikke õpetussõnu 19.sajandist

Olles just läbi lugenud Oravakese kribatud raamatusoovid, külastasin järgmisena Sharon B-d ning temagi tänane looke puudutab raamatuid. Täpsemalt netis leiduvaid vanaaegseid raamatuid ja mustrilehti.
Siit leiab üle 5000 artikli ning raamatu kangakudumise, pitsi jms kohta.
Harvardi Ülikooli Raamatukogu pakub projekti Women Working raames rohkelt erinevat kirjandust, sealhulgas andis otsing "needlework" sellise tulemuse.
Üks mahukamtest leidudest on 1842.a pärinev Lambert'i "The hand-book of needlework". Sisukorrast on näha, et tegu põhjaliku teosega, mis peatub lisaks kõikvõimalikele erinevatele käsitöömaterjalidele ning tikkimisele ka heegeldamisel, kudumisel ning veel nii mõnelgi tehnikal.

Samuti mainib äramärkimist Lina Beard'i "How to amuse yourself and others", mis sisaldab hulganisti näpunäiteid, kuidas noore daami elu aastaringselt põnevamaks muuta.
Mõned nopped: kuidas valmistada munadepüha nukke,
kaunistada suvila aknaid, mitmeid seltskonnamänge palavaks suvepäevaks, võrkkiige ning lehviku valmistamise juhend, telefoni tegemise õpetus. Samuti jagatakse juhtnööre vesivärvidega värvimiseks, jõulukingituste valmistamiseks, enese vormishoidmiseks ning raamaturiiulite meisterdamiseks.

Koduperenaistele kulub marjaks ära John A Logan'i "The home manual" aastast 1889. Sisukord annab väikese ülevaate sellest, mida see vajalik raamat sisaldab.

Midagi õmblejatele ka: Wakeman, Antoinette Van Hoesen. "Scientific sewing and garment cutting". New York: Silver, Burdett & Co., 1898.

Ega muud kui meeldivat tuhnimist ning ehk ka väljaprintimist :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...