reede, 26. jaanuar 2007

TAST Week 4 - Cretan stitch

Jätkasin tikkimist koti teisel küljel. Alustuseks reake erinevate siniste lõngadega aedpiste alla ja seejärel koti alumisse paremasse nurka. Koti see külg tuleb sarnane teise poolega, lihtsalt pisted on erinevad.
Ohh, see tikkimine on lahe! Ja mul on hea meel, et Leina Neima osaleb ja Kajakas tahaks osaleda ja Eowyn on kaasa tikkinud ja Rees mõlgutab ja Elsal ning Monzal on ka isu peale tulnd. Ja Ing juba tikibki! ;)
Ma agiteeriks veel. Tegu pole miski võistutikkimisega, pole ka ajalisi piiranguid. Lihtsalt teatud etteantud raamid hoiavad üritust ohjes, aga neid võib ka eirata. Vabalt võib mõne nädala vahele jätta, tikkida nii palju või vähe kui aega-tahtmist on jne. Ei pea neid pilte ka kuskile riputama kui võimalused selleks puuduvad. Kõik mis teed, teed endale, onju :)
Ning ei pea ju lihtsalt proovilappe tikkima, kui see liigse luksusena tundub. Ajalises mõttes. Et teed ja teed ja aeg kulub, aga miskit kasulikku ja praktilist asja ei sünnigi. Kuigi tõtt-öelda meeldiks mulle hirmsasti lihtsalt istuda ja nõeluda ja vaadata milliseid mustreid-kombinatsioone annab ühest pistest välja aretada. Võib ju tikkida nii kudumitele-heegeldistele-vildist esemetele, rõivastele, teha kangast ning tikandiga ehteid, kodutekstiile jne jne.
Take a stitch Tuesday - week 4 and cretan stitch.
This week I worked on another side of the bag. At first I added few lines of cretan stitch under herringbone. Then started to work on bottom right part of the bag. Stitched some circles similar to ones on another side and some greenish wavy lines.
Will continue next week.


2 kommentaari:

  1. sinu blogi lugedes ja imetledes sinum kätetööd sain minagi tikkimise pisiku :) tikkisin kaa nüüd näpud tuimad ja torgitud :P nüüd vaja veel kotiks õmmelda ja siis on ka tulemus näha :) igatahes teed sa võrratuid asju ja kohe kutsub järgi proovima :) (ma pole eriline tikkimise sõber kunagi olnud)

    VastaKustuta
  2. tore lugeda, kriuks!
    ma pole ka iial tikkimisega tegelenud, kuna see on tundund hirmus peen värk olevat. juba nõelale niidi tahaajamine tekitas vastikusvärinaid.
    aga nüüd... :))

    VastaKustuta

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...