teisipäev, 17. jaanuar 2006

12 kotti

Kõik soovijad on oodatud osa võtma ühisüritusest "12 kotti", kus osalejad valmistavad igal kuul etteantud teemal ühe koti. Koti valmistamisel võib kasutada mistahes tehnikat (õmblemine, lappimine, telgedel või varrastel kudumine, heegeldamine, viltimine, tikkimine, eri tehnikate kombinatsioon jne). Sobib kõik alates raha-, mobiili-, pudeli-, randme-, vöö- ja käekotist ning lõpetades kohvriga.
Ei ole sundust osa võtta aastaringselt, kaasa võib lüüa ka mõnel üksikul kuul. Et ka ajakitsikuses olevad käsitööhuvilised saaksid soovi korral mõnel kuul kaasa teha, kuulutame iga järgmise kuu teema välja juba eelmise kuu alguses st et märtskuu teema saab teatavaks veebruari alguses jne. Sedasi jääb neil, kes võtavad osa vaid üksikutest kuudest, kotimeisterdamiseks aega 2 kuud.
Veel veidi projektist. Kindlasti pole tegemist üritusega "võidab see, kel surres on rohkem ridiküle". Pelgalt igakuise "linnukese kirjasaamise" asemel on pigem eesmärgiks järjepidev (iga kuu) loovuse õhutamine ning uute tehnikate-võtete katsetamine, mis võib-olla niisama omaette nokitsedes jääksid proovimata. Minu parimad tööd, kus olen väljunud oma harjumuspärastest raamidest (katsetanud uusi tehnikaid, asjasse rohkem süvenenud) on sündinud just sarnastest ühisüritustest osa võttes.
Resultaadist olulisem on protsess ise. Võimalused loovuse arendamiseks ning fantaasialennu realiseerimiseks on väga laiad - alates teema tõlgendamisest, tehnika ning materjali valikust kuni teostuseni välja. Koos tehes sünnib teiste töid vaadates kindlasti eneselgi uusi ideid.
Tööde eksponeerimiseks ning vestlusteks-kommentaarideks-arvamuse avaldamisteks on meil oma pesa Flickr.com keskkonnas.
Veebruari teemaks on "Küünlakuu". Pilte veebruarikuu kottidest ootan Flickri galeriise hiljemalt viimaseks veebruarikuu päevaks. Oodatud on ka pildid koti valmimisprotsessist, neid võib kasvõi kohe postitama hakata.
"Pessa" pugemiseks on vajalik Flickris registreeruda. Yahoo! kasutajad saavad siseneda oma kasutajanime ning parooliga.
Kui registreerumine peaks keeruliseks osutuma, kribasin siia puust ja punaseks juhised. Kes jänni jääb, küsigu julgelt abi.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...