laupäev, 21. oktoober 2006

Veebipoed, need käsitöö kallakuga

Kui läinud aastal tabas meid käsitööbloogide buum, siis sel aastal on uksed avanud nii mõnigi mõnus veebipood. (Siinkohal pean silmas just nö "toorainega" tegelevaid ärisid, kuigi hiljuti on oma ametliku poekese avanud juba ammu toimiv ühendus Kirju Kummut ning mõned kuud varem alustas ka isetegija veebipood.)
Esimesena meenuvad lõnga ja erinevate käsitöötarvikutega kauplev Harriet ning eile avatud Helmehaldjas, mis nagu nimigi ütleb, pakub müügiks erinevaid helmeid ning muud ehetemeisterdamiseks vajalikku kraami. Need poed on esialgu ainsad, mille teenust olen kasutanud.
Villalooriga kaupleb Pilvelambad.ee.
Veel on silma jäänud epood.com keskkonnas paiknev lõngapood ning Susa lõngapood isetegijas.
Kindlasti on veel teisigi, mille olemasolust mul aimu pole. Kes teab, võib märku anda.
Mida veel võiks keegi hea kodanik teistele käsitööhuvilistele neti teel müüa? On kellelgi mõtteid, soove...

Meie pisikeses riigis on veebipood hea lahendus, eriti selline lihtne ja asjalik ja selgete piltidega. Ning eriti sellistele maarajoonis elavatele kodanikele nigu mina. Sellest võib muidugi halb harjumus ka kujuneda. Rohkearvulistest väljamaa poodidest hoiad targu eemale, vabandades end välja transpordikuludega. A kodumaised võivad vägisi "stressimaandajaks" muutuda.
Kübaraid ja kombineesid ma ju ei osta enam. Kaltsukates ei käi samuti juba aastaid ostukirge rahuldamas. Mis siis mul üle jääb. Ikkagit naine ju. Pealegi nõukogude ajast pärit. Kui kuskilt miskit hea hinnaga saab, siis tuleb kohe võtta. Ja palju. Nii on mind ootamas sada pakki seemnehelmeid. Avanud olen neist umbes paarteist, näpuotsaga isegi tarvitanud. Välispidiselt.
Samuti ootan (juba teist korda) kohe-kohe Tshehhist saabuvat valget pärlilaeva, mis mdm beadaloti eestvõtmisel mitmeteistkümnele helmesõbrale ilusaid värvilisi klaaspärleid toob.
Kapp on ka villa täis, paraku ei mahu viltimine momendil kuidagi päevaplaani. Ka mitte öisesse vahetusse, nagu läinud aastal. Aga pilvelammaste valikut vaadates hakkas ilanire juba tilkuma.
No vot.

I've listed above some estonian online stores and went on chatting about them. But my internal translator already fell asleep and I'll be following her soon :)

3 kommentaari:

 1. Ilanire on hea väljend:)))

  VastaKustuta
 2. "Mida veel võiks keegi hea kodanik teistele käsitööhuvilistele neti teel müüa? On kellelgi mõtteid, soove... "

  Minu arust on nii Jõgeva kui Raasiku villavabrikute toodangu valik neis netipoodides häbematult väike. Heiet kokku kümmekond tooni, lõnga nagu polegi.... . Üksi kahe "allakolmeaastasega" vanalinna ronida on mõeldamatu (kahekohaline käru sai maha müüdud kuna väiksem keeldus seal istumast). Kallis kaasa küll toob kui tellida, aga ega temagi vanalinna jalutada viitsi ja õigeid toone loota ka suht mõtetu...

  VastaKustuta
 3. signe - no vahel juhtub :)

  kati - tõsi ta on. vanalinnas on heide hinnad liig kallid ka. vabrikutel endil aga pole vist mõtet veebipoega jamada, kaup läheb niigi hästi.
  pmst saab jõgevalt ka neti teel tellida, kui ost ületab mingi teatud summa (500.-??)

  VastaKustuta

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...