Reede, 13. aprill 2012

Teresa Poletti Glover

Teresa Poletti Glover vildib.

Armastus esimesest silmapilgust. Esimene pilk jäi peale Pinterestis, kus mujal.

***

Ükspäev hakkasin siin meenutama, et kuidas see netikäsitöölise netis surfamine ajaga muutunud on. Kas te mäletate, kuidas teie tee kulgenud on?

Mul oli päris alguses vist google abiks. No näiteks tipid "free crochet patterns" ja siis üritad teri sõkaldest eraldada. Hirmus aeganõudev ja vähe-efektiivne võib nüüd tagantjärgi öelda. Omas ajas oli ikkagi äge :)
Siis ma mäletan veel, et umbes 2003.a lugesin intensiivselt freeform crochet meili-listi. Oli väga raame avardav kogemus toona. Meil siin olid ka ju heegeldamise-, kudumise- ja viltimislist :)

Siis mingi aeg sobrasin neis erinevates autoriõigusi mitte-austavates keskkondades.

Siis (u 2005-2006) tulid erinevad (käsitöö)blogid ja need mis tutvustasid teiste tegemisi. Flickr ka 2005.a.

Peale etsyga (2007-2008) liitumist muutus lugemisvara taas. Lisandusid uued, veidi teise suunitlusega blogid.

Siis tuli paus. (2010)

Ja nüüd on Pinterest.

Et aina kiirem-kiirem-kiirem on kõik. Netis veedan praegu aega oluliselt-oluliselt vähem kui 4-5 aastat tagasi.

***

Spordijuttu ka :)

2011. a novembris hakkasin regulaarselt (peale 18-aastast pausi) ujumas käima. No nii 2-3-4 korda nädalas. Kilomeeter-poolteist korraga, mitte rohkem. Ja kuigi veel eelmisel suvel olin veendunud, et ujulasse mina selles elus enam jalga ei tõsta, siis... No nii hea on ikka! See hommikune ujumine annab päevale mõnusa hoo sisse.

Novembris sai siin kohalikus ujulas (mis on väga-väga mõnus ja kauni vaatega ja meeldivalt väherahvastatud) valla meistrivõistlustel ujutud. Ja eneselegi ootamatult äratas saadud emotsioon mus "uinuva sportlashinge", nii et ma jäin ärevusega uut võistlust ootama.

Laupäeval osalesingi 29. Tallinna lahtistel meisterujumise meistrivõistlustel. No täitsa äge! 168 ujujat Eestist, Soomest, Lätist, Leedust. 26-aastastest kuni pea 80-aastasteni välja. Ja vanema poole esindajatelt tuli mitu Euroopa rekordit isegi :)

Ma parandasin novembriga võrreldes oma aegu (ja lunastasin diplomi ja medali :)) ja tunne oli suht sürr. Ajarännak missugune.

2 lausekatket sellest päevast:
* esimene Evelt, mu hetkeseisu ja lähitulevikku  kommenteerides, et "potentsiaali on" :))
* teine lugupeetud võisluste peastarterilt, et krdi Seiman, milline "potentsiaali raiskamine", kommenteerides 19 aasta vanuseid sündmusi ja toonast sporditegemisest loobumist.

Potentsiaal ja selle raiskamine kummitasid mitu päeva kuklas. Ja ma ei mõtle üldse mitte sporti ja ennast, vaid nii üleüldiselt ja laiemalt. Valikuid. Tegemisi. Tegemata jätmisi. Jne

***

No see postitus istus mul draftis jupp aega. Esimene ots nädalaid, tagumine ots päevi.

Vahepeal sain ühe uue lemmiksõna endale - "õhinapõhine".
Õhinapõhine õpe.


9 kommentaari:

 1. oh, kui lahe - eriti see spordijutt!
  ja õhinapõhine õpe - kõlab väga hästi ja tuttavalt;)

  VastaKustuta
 2. Õuesõpe on õhinapõhine - nii olevat öelnud Mikk Sarv.
  Väga tore spordijutt. Mina avastasin ükskord oma 5aastase võimlemistrenni pealt vaadates, et mu pöiad on kramplikus sirutuses:)
  Ja kõrgust tahaks ka hüpata:)

  VastaKustuta
 3. Ma ütleks, et kogu see netiajastu käsitöölise-elu põhineb õhinapõhisel õppel :)

  Ma siin kevade tulekuga mõlgutan jooksumõtteid. Lisaks ujumisele. Ohissandmistoimub. Mina ja jooksumõtted?!
  Vbla on see keskeakriis :)

  VastaKustuta
 4. Internet on põhjatu auk, kust leiab nii palju põnevat. Mina olen rahul, et olen sündinud just sellel kästitööajastul...

  VastaKustuta
 5. Jika Anda Ingin Mencari Game Online Yang Lengkap Tanpa Bot, Anda Dapat Berkunjung Di Agen Bolavita Terpercaya, Dengan Panduan Cara Mengetahui Tanpa Boot Game Online, Anda Dapat Melakukan REGISTER Gratis Dahulu di Bolavita, Bila Anda Kurang Paham Atau Bingung, CS Kami Siap Melayani Anda 24jam Sampai Anda Dapat Memahami Apa Itu Arti Tanpa Bot Game OnlinE. BBM: D1A1E6DF/ Wa: 081377055002/ Line: cs_bolavita Terima Kasih Salam Sukses Form Bolavita ^_^

  VastaKustuta

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...