Laupäev, 4. juuni 2005

Ana Voog

Ana Voog on mu tagasihoidliku arvamuse kohaselt üks julgemaid freeformereid. Ta õppis heegeldama alles 2001.a. ning "võttis vabalt" kohe algusest peale. Mulle tundub, et need, kes ei tea eriti midagi traditsioonilisest heegeldamisest, suudavadki asja vabamalt võtta ning tulemus on palju põnevam. Eriti lahedad võiksid olla laste tööd, kui neile anda hunnik värvilist lõnga ja algteadmised heegeldamisest.
Ana kirjeldab, kuidas suur osa tema algusaja loomingust oli just heegeldamisel tekkinud apsakate tulemus. Kuid selle asemel, et rangelt sirgeid ridu taga ajada, lasi ta eksimustel oma elu elada ning vaatas, kuhu see välja viib. 2002.a looming iseloomustab seda perioodi.
2003. a valminust on mu lemmikud: "Meistriteos" , kus kasutatud linast ja siidiniiti ning klaaspärleid; puuvillasest shenillist "Hollandi tulevik"; villasest ja puuvillaset lõngast "Lexi" ning "Sall-müts", kus kasutatud üle 40 eri lõnga.
2004.a lisanduvad mitmesugused "torudega" mütsid ning piirid muudkui nihkuvad kaugemale ja kaugemale. Materjalivalik on samuti väga mitmekesine. Ana ketrab ja heietab ise ning kasutab tihtipeale ka Pluckyfluffi toodangut.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...