Esmaspäev, 11. detsember 2006

Take a stitch Tuesday

Inaminuteago SharonB teeb 2. jaanuaril algust virtuaalse tikkimisüritusega "Take a Stitch Tuesday". Lühidalt öeldes võetakse iga nädal ette üks tikkimispiste ja vaadatakse, mis sellega teha annab. Mis juhtub kui kasutada erinevaid niite-lõngu, freeformides, pisteid grupeerides, mustreid moodustades jne, jne. Huvilisi on kogunenud juba üksjagu ning Sharon on lubanud iga nädal ka teiste töödele viidata, arvatavasti tuleb ka flickrisse oma nurgake. Teades, et ta on oma ettevõtmistes alati täpne, põhjalik ja järjepidev, siis võib sellest kujuneda hea õppimisvõimalus ja uute teadmiste-kogemuste omandamine. Igaljuhul olen otsustanud kaasa lüüa.
Minu senine ainuke põhjalikum nõela-niidiga mängimine jääb aastakese taha, kui ma osalesin tollesama Sharoni eestvedamisel "Bags of Fun" projektis. Ülalolev pilt on fragment tollest tööst. Enne seda manas sõna "tikkimine" mulle alati silme ette miski ristpistepildi. Või siis muhu sussid. Igaljuhul tundus see hirmus keeruline, kohutavat täpsust- ja püsivust nõudev ning kuulus kategooriasse "seda-mina-küll-ei-oska". Pealegi on tikkimiseks ju vaja igasuguseid spets niite ja kangaid jne jne...
Tuli välja, et saab ka teisiti. Seekordki kavatsen kasutada aint kodus leiduvaid vahendeid. Teen oma varesejalad mõnele olemasolevale kangale või vilditükile erinevate heegelniitide-lõngadega. Igaljuhul, kes pole varem tikkimist proovinud, eeldades, et see on hirmpeen töö, siis leidke endale need paar tundi nädalas ja lööge ka kaasa! Kui ei meeldi, saate alati pooleli jätta, mingeid kohustusi ju pole.

SharonB from Inaminuteago will start next January (which is only couple of weeks away ;)) a new challenge "Take a Stitch Tuesday".
I've decided to join in as it is good opportunity to learn and try something new. The only time I have done some embroidery before was last year then the same SharonB organized "Bags of Fun" challenge. And that definitely was lots of fun. Picture above shows a fragment of my bag.


5 kommentaari:

 1. Lovely photo and a very nice piece of art.
  It's a pitty that it takes so mutch time to make,because I like to make more but haven't got the time. I knit a lot.

  VastaKustuta
 2. thanks tijm, I wish I had more time as well :)

  VastaKustuta
 3. Alles tal tegi 100 päevaga 100 detaili. Väga põnev igatahes. Nüüd jääb sis ainult selle uue osa algust oodata :)

  VastaKustuta
 4. see 100 päevaga 100 detaili oli ilus vaadata küll. tegelt tahtsin sellele oma postituses viidata ka, aga läks täitsa meelest...
  aga egater, kas käsitööõpetajad ei taha tikkimisest osa võtta? ;)

  VastaKustuta
 5. so lovely to see you again on this the bags were great to do and now we go for the stiches

  VastaKustuta

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...