esmaspäev, 17. oktoober 2005

FF õpituba: Lõngade valik

Freeform tehnikas heegeldamisel oleneb tulemus suuresti lõngade valikust. Mida erinevamad on lõngad koduses lõngavarus, seda suurem on tõenäosus luua midagi eriti erilist ;)
Lihtsaim võimalus kiiresti palju eriilmelisi lõngajuppe saada, on korraldada teiste FFhuvilistega lõngavahetus. Näiteks 10 m jupiga saab FFis juba päris palju korda saata.
Lõngavahetust posti teel võib arutada Freeform heegeldamise grupis.
Teine võimalus Tallinna ja Tartu inimestel oleks vahetada lõngu oma iganädalastel kooskudumistel.

Veel üks võimalus uute värvide-tekstuuride saamiseks on mitme lõngaga koos heegeldamine. Kui kellelgi juhtub olema näiteks peenikest masinalkudumise lõnga, võib end vabalt maalikunstnikuna tunda ning erinevaid lõngu kokku segades luua uusi toone.

Samuti võib heegeldamiseks kasutada riide- ja naharibasid. Kui tegu sellise esemega, mida pole hiljem tarvis pesta (seinapildid, anumad, skulptuurid jms), avardub kasutatavate materjalide hulk veelgi. Käiku võivad minna kõiksugu traadid, nöörid, erinevast materjalist kingipakkimispaelad, paber jms. Näiteks kohvimasina filtrid olla üks hea materjal. Neid värvitakse akrüülvärvidega, lastakse kuivada, lõigatakse ribadeks ning tehakse siis "kunsti". Samuti vaatasin ma Filati poes Müürivahe tänaval lähemalt ühte laia paela moodi lõnga (asus kuskil akna all), mis meenutas kangesti äravärvitud ning ribadeks lõigatud vaheriiet (seda, mida õmblemisel kasutatakse). Igaljuhul tõin ma ema juurest ära miskid vaheriide jupid ning üritan mõnel vabal hetkel sellega katsetada.

Hea õnne korral võib leida lahedat lõnga kaltsukatest. Ise sain sel nädalal Balti jaama turult paar head tokki. Usinamad võivad ka ilusast lõngast kootud second-hand kudumeid üles harutada ning sedasi oma tagavara suurendada.
Käisin ka Nrva mnt-l Liann lõngades ja Müürivahe tn-l Filati poes. See viimane mu lemmikpood. Ka sealt saab muide mõndasid efektseid lõngu üsna soodsa hinnaga. Üsna mitmed FFi sobivad lõngad maksid +/- 20 eeku. Nüüd tuleb lihtsalt lõngapoes teise pilguga ringi vaadata, mitte nii, et ahhaa, sellest saaks hea kampsuni, vaid hoopis ohhoo, see on just sobiv FFi jaoks!
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...