reede, 25. mai 2007

Heegelripatsid

Paari kuu tagused katsetused heegelmotiividega. Esmalt PVA-ga kõvaks, siis värvitud (punased akrüülidega, sinine pastellidega) ning lakitud poolläikiva puidulakiga. Hiljaaegu sigines meile ka üks läikiv lakk, ehk proovin ka seda kunaski.
Inspireeris mind nendeks katsetusteks üks netis nähtud emailitud ripats. Too meenutas mulle iiri pitsi ning nii tekkiski vajadus vaadata, kas saab heegeldades-värvides-lakkides midagi sarnast saavutada. Helesinine pastellidega tehtu meeldib siinolevaist enim. (kuigi pildid on asja adumiseks kõik kehvakesed).

Some more experiments with shaping, coloring and varnishing crocheted motifs. First I harden motifs with PVA-glue and give them desired shape. Then comes color - light blue is colored with oil pastels, reds with acrylics. And finally I applied 1 or 2 coats of semi-glossy wood varnish.

4 kommentaari:

 1. Anonüümne25.05.07, 07:14

  Nii armas on teiste inimeste inspiratsiooni jälgida. :) Hästi kenad on need ripatsid.

  -oravake

  VastaKustuta
 2. Väga lahe idee see PVAkõvastus. Sul on õnnestunud asjad ka!
  Proovisin ka juba ühte pitsi kõvastada, lakini veel ei jõudnud. Tekkis tunne, et kipub kare pind jääma, kui vastu ihu näiteks on. Kas Sinu pitsid ei jäänud karedad?

  VastaKustuta
 3. jubemõnus! kuna ma olen friik erinevate tehknikate kasutamisel, siis tahan isegi millalgi selle katsetuse ette võtta. aitäh sulle!:)

  VastaKustuta
 4. tänud, oravake!

  tiina - niisama ei tundu küll eriti kare olevat, aga ega ma neid kanda pole proovinud ;)
  ehk teeb lakkimine su pitsi libedamaks?

  evelin - jään ootama!
  sul on hästi mõnusad ehted blogis :)

  VastaKustuta

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...